Набули чинності зміни вимог НБУ до оцінки банками кредитного ризику для пожвавлення кредитування аграріїв

03.06.2024

Національний банк з урахуванням  відкриття ринку землі для юридичних осіб в Україні та початку діяльності Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві вніс зміни до Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями. 

Зазначені зміни затверджено постановою Правління Національного банку України від 06 квітня 2024 року № 39, яка набрала чинності з 24 травня 2024 року.

Зокрема, Національний банк розширив перелік прийнятного забезпечення, вартість якого приймається до розрахунку кредитного ризику, включивши до переліку гарантії Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. 

Також було підвищено коефіцієнти ліквідності окремих видів забезпечення, зокрема для землі сільськогосподарського призначення. 

Зазначені зміни спрямовані на виконання оновленого законодавства України в цій сфері, створюють позитивні передумови для ширшого використання землі як ліквідного забезпечення за банківськими кредитами та, в свою чергу,  збільшенням кредитної підтримки сільськогосподарських виробників.