Сільське господарство є важливою складовою національної економіки України та джерелом доходів від експорту.
Особливість сільського господарства полягає в тому, що його виробництво має сезонний характер та уповільнений оборот авансованого капіталу. Нормальне функціонування галузі без залучення кредитних ресурсів банків у сучасних умовах неможливе.
Обмежений доступ до фінансування, зокрема до банківських кредитів через високі відсоткові ставки за їх користування, відсутність предмета застави, було істотною перешкодою для ведення господарської діяльності суб’єктами малого та середнього підприємництва, зокрема фермерів з обсягом землі до 500 га.
Це сегмент, який масово не покривався комерційними банками, оскільки малі аграрії, як правило, не мають достатньої застави.
Тому з метою розширення доступу таких фермерів до кредитних ресурсів Урядом прийнято рішення про утворення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.
Створення Фонду здійснювалося за безпосередньої підтримки Світового Банку.
На сьогодні Світовий Банк впроваджує проект “Зміцнення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві”.
Ціллю Проекту є започаткування діяльності та розвиток Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві з метою надання допомоги у покращені доступу до фінансування для суб’єктів мікропідприємництва, малого та середнього підприємництва, фізичних осіб - підприємців, що провадять діяльність у галузі сільського господарства.
Мінагрополітики спільно з партнерами зі Світового банку підготовлено інформаційні матеріали впровадження Проекту, який розміщується для ознайомлення громадськості та проведення його обговорення.
Інформаційний документ про проект (ІДПП) за посиланням ( .docx , 36.31 Кб ) (Project Information Document (PID) за посиланням)
План залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС) за посиланням ( .docx , 107.96 Кб )
План екологічних і соціальних зобов’язань (ПЕСЗ) за посиланням ( .docx , 92.83 Кб )
Пропозиції та зауваження зацікавлені сторони можуть надати заповнивши дану форму.
Термін подачі пропозицій до 1 лютого 2023 року.
До обговорення запрошуються зацікавленні державні органи та органи місцевого самоврядування, вітчизняні комерційні банки, малі фермери, місцеві землевласники та землекористувачі, які можуть брати участь в купівлі чи продажу землі, неурядові та громадські організації.